ŽIVÁ STRAVA ? Nebo ta druhá? :o)


Re: ŽIVÁ STRAVA ? Nebo ta druhá? :o) Revelacao28 07.02.2013 00:45:37 #33
Zdravím kamarádky!
Opatrně jsem tímto tématem vkročila na stránky, protože se držím zásady, nikomu nic nevnucovat ... Pro všechno se člověk rozhoduje jen sám. Jsme všichni originály ... každý má své tělo a zodpovídá za něj jen on sám. Nikdo jiný. Je to takové naše veliké dítě, které máme dokud tady pozemsky putujeme. Bez něj to nelze.
Třeba můžeme začat už jen s tím vědomím, že co povaříme, už tělo jen „odkládá“ kamsi a s velkými problémy. Informací je moře a knih také ... Mám kamarády na FB a kdo má problém, svěří se a ostatní radí svými zkušenostmi. Jsou dál než já, zdaleka všemu nerozumím, ale pomalu, trošku po trošce sbírám informace. Někdo přechází na RAW stravu pozvolna a někdo okamžitě. Já pomalu.
Třeba mne okouzlil fakt, že polévková lžíce melasy, spolu se šťávou z citronu a troškou zázvoru (já si dávám kajenský pepř) ve 2 dcl vody, je dobrý start ráno ... životabudič. Melasa má tolik železa, že je to asi tolik co by měl člověk denně do sebe dostat ... A tedy proč ne. Asi po hodině si rozmixuji (tyčový mixer) 3-4 banány s pomerančem (asi 2), pár kousků listového špenátu (občas zelený ječmen) a jsem sytá celé dopoledne ... Nikdy jsem netušila jak jsou banány hodnotné a zdravé (ty hodně žluté s hnědými tečkami)... Také jsem nevěděla, že přes noc namočené oříšky, semínka, sušené ovoce, se „probudí k životu“ a jsou pro nás nejen obrovsky vyživující, ale i dodají obrovskou energii. Tělo lehce zpracuje. A co mne potěšilo nejvíc, že je mohu chroustat (jsou měkké!) aniž bych si zlomila zub, zranila dáseň, či datly a fíky „vytáhla“ plombu!!!! Takže jdu spát a na okně už je mistička s kešu, dýňovým semínkem, slunečnicí, fíky, datlemi, goji, rozinkami, meruňkami ... a jak se mi zachce. Zalitá filtrovanou vodou ... Ráno propláchnu a třeba k poledni rozmixuji třeba s jablíčky, mrkvičkou ...
Když jsem začínala, neměla jsem praxi, tak jsem si řekla, že alespoň „kýbl“ salátu denně ... a lehce jedla i vařená bezmasá jídla ... Musela jsem se zbavit představy a starého programu v hlavě, „že když nebudu dobře jíst (nacpat se až po vrch vším možným), tak umřu“ ...
To je těžký vzorec.
Teď už vím, že hrstka oříšků a semínek se zeleninovým salátem vyživí spolehlivě. Tělo ji lehce zpracuje, jsem svěží, myslím a mám bystrou hlavičku, není mi těžko, nefuním s nacpaným břichem a cítím se dobře. A přiznám že mi to moc chutná ... V životě jsem tolik ovoce a zeleniny nejedla. Syrové! Jsem schopna se vrhnout do lednice, oprat si ledový salát a celý ho „na stojáka“ schroustat u dřezu. Tělo si o něj řekne ... Bez zálivek, soli .... Když už jsem hodně „rozmazlená“, tak si přihodím rajčata, sezamová semínka, trochu olivového oleje ... mňamka.
A kytičky ... Řídím se zásadou, že na pleť dávám jen to, co mohu i jíst ... Nic jiného, protože kůže jsou tisíce „úst“ ... Olivový olej, sezamový olej, kokosový olej ... Dosavadní krémy už odešly z bytu ...
Krásný večer!
Re: ŽIVÁ STRAVA ? Nebo ta druhá? :o) rozmarýna 06.02.2013 21:46:50 #31
Dobrý večer, my právě s manželem už asi tak po 158698741....opět začínáme bojovat s nezdravým stravováním. Ale tentokrát je to hodně jinak, protože muž nemůže dýchat, má nemocné plíce a mimo to, že se snaží cvičit a dýchat se sifonem, bere kvanta léků..lekaři vydatně vylekali a poručili zhubnout.. a já když se zvohýbám, připadám si také jako potápěč , zkrátka jsme se rozhodli shodit baťoh z břicha, ale hlavně docílit toho, aby to vydrželo. Proto mě zaujala tato diskuze.
Nemyslím si, že bychom úplně přestali jíst maso, to by asi manžel nezvládl, dost na tom, že jsme vyřadili úplně sladký...manžel leží v chytrostech na internetu a protože se pasoval s mým souhlasem na trenéra a současně i kuchaře naší dietní stravy,každý den už druhý týden mám každé ráno úžasnou snídani talíře plného zeleniny s trochou přílohy, k svačině jogurt a jablko nebo jiné ovoce...oběd trocha masa a hromada dušené zeleniny v páře..a tak....je to dobré a užívám si to, ale průser je v tom, že , až nebude marodit a budeme oba v práci, nedovedu si moc to naše zdravé stravování v praxi představit. skoro každý den se v obchodě ptám, co je zdravé a co ne? Co je živé a co mrtvé...skoro mě napadá živé to, po čem zůstaneme živi, mrtvé to, co nás pomalu ale jistě do mrtva umrtví.....?
Tak nevím, nehodláme to vzdát, na zdi v ložnici visí strašlivé fotografie našich špeků a jak vnímám odhodlání mého muže, do léta budou pryč chce to jen málo - vydržet a vědět...pěkné dny
Re: ŽIVÁ STRAVA ? Nebo ta druhá? :o) rozmarýna 06.02.2013 21:59:17 #32
Zdravím a jsem moc ráda, že Vás tu potkávám.
Voda...ano ano ano, souhlas úplně ve všem,
Co se kupuje dětem, jeden velký omyl !...je čím dál víc těžké umět dobře poradit. Co bylo dříve napsáno "pro děti" dnes vnímám přesně naopak. nedávno jsem hlídala vnučku a v ledničce objevila dětské párky..úplně mě polilo horko, malá to měla slíbené k večeři a já měla možnost ochutnat tu hnusnou, umělou hmotu. To bylo určitě mrtvé jídlo. .. Zoufale jsem hledala v lednici něco vhodného.Dříve pomazánky , chleba, zelenina,jogurty..dnes se bojím koupit máslo, který jogurt je ten správný?
Nerozumím příliš zpracování zeleniny a vůbec všeho, aby to zůstalo zdravé?
No, vidím, že mě nemine studování tohoto tématu, abychom pořád nejedli to stejné.
Budu se těšit na názory a rady, určitě si něco užitečného vyberu.
Přeji klidnou noc a veselé ráno
Re: ŽIVÁ STRAVA ? Nebo ta druhá? :o) Revelacao28 06.02.2013 01:28:02 #30
Hezký večer.
děkuji za milé příspěvky. Je to téma hodně obsáhlé, ale natolik mne zaujalo, že jsem se rozhodla jít po této cestě, která je i pro mne úplně nová. Přicházejí informace v oboru, který začínám pomalu „odkrývat“. Pomáhají mi většinou mladí laskaví lidé, kteří mne překvapují svými znalostmi v oboru „živé“ stravy. Šťastní, veselí, milující přírodu a život.
Nádherné energie.
Tělo je úžasný mechanizmus, který si pulzuje svým vnitřním životem a bez energie by nežilo. Energii přijímá, mimo jiné, také jídlem. Říkám „mimo jiné“, protože jsou i jiné možnosti.
Před nějakým časem jsem přestala jíst umělé tuky, uzeniny, majonézy – umělou hmotu ... a netušila co jsou to vůbec konzervanty a jejich nebezpečí.
„Éčka“, škroby v jogurtech ... Majáček jako odborník chemik ví o čem píšu. Šlo to postupně.
S masem jsem se rozloučila, když jsem si jednou koupila chlazené kuře a doma zjistila, že má úplně modré kosti, které se doslova rozpadaly. Dobité kuře jsem odnesla do kontejneru. Vyřešeno. Zboží v obchodech ... Barevné vody s bublinkami, které už s vodou nemají nic společného ... a tělo potřebuje vodu ... obyčejnou vodu. Všechno jiné včetně čajů, káv, mlék, sirupů, Kubíků ... má jako potravu. Nemá čím ředit, když mu vodu nedáme ... Je to moc zajímavé. Tak jsem začala s vodou mluvit, programovat ji aby byla šťastná a pomáhala tělu.
Naše Váza tedy vše vnímala a plnila naše přání ...
Voda slyší a vnímá emoce. Tedy i naše krev vše slyší a programuje se podle naší nálady. Vyživuje, nebo „otravuje“ naše orgány ... A tedy i léčí, když ji požádáme ... Nádhera!
Je pozdě ... Takže bych to jen krátce zakončila malou poznámkou.
Při teplotě nad 40 stupňů se živá potrava stává neživou ... Bez energie. Enzymy, vitamíny fuč. Tělo s ní má starost a trávení mu dává velkou práci. Jsme unavení, nacpaní, dáváme si šlofíka ... nemyslí nám to. A abychom to ještě více potuplovali, dáme si ještě navrch sladké a za hodinku ještě něco a pak ještě něco ... Kdy má tělo odpočinout a konečně vše strávit? Nemá šanci. A tedy má problém ... Ukládá kde může.
Živou stravu má zpracovanou poměrně brzy a ještě dostane i tolik potřebnou energii v enzymech, stavebních kamenech života.
Takže chodím nakupovat s radostí do koutků se zeleninou a ovocem a semínky a oříšky (nepraženými, nesolenými) a tiše sleduji maminky jak nakupují ve skleničkách pro dětičky Hami, gumové medvídky, musli a další naprosto mrtvé potraviny. Sušenky s cereáliemi (to co je živé na obilninách už tam dávno není) ... jen mouka a sladidlo jo a aroma ...
Je to tak prosté ... 40 stupňů a je „vymalováno“. Kvašení ve střevech, nánosy, zácpa ... chudák tělo tam zoufale nacpalo směs, která byla tak šílenou kombinací potravy, že slinivka už nezvládla vytvořit enzymy aby to nějak srovnala. Chudák slinivka ...
Děkuji za čas, který jste čtení věnovali ... Lásku všem!
Re: ŽIVÁ STRAVA ? Nebo ta druhá? :o) Dědek kořenář 03.02.2013 20:16:37 #28
Ono toho zatím není víc...
Podle mě jsem živá strava já například komárovi... Faktem ovšem je, že v nepražených ovesných mysli je pod mikroskopem obvykle tolik roztočů, že to je živá strava určitě!
Re: ŽIVÁ STRAVA ? Nebo ta druhá? :o) babi Helča 03.02.2013 10:20:24 #27
Krásnou a sluníčkovou neděli 3. února přeji všem.... Taky mne vše o stravě zajímá, ale moc se nevyznám ve výrazech jako je VEGAN....VEGETARIÁN...prý je v tom rozdíl ?....a taky proč se nyní více preferuje zelenina spíš vařená, než syrová. Babička mi říkávala, že jablíčko na noc je to nejlepší...dneska je to jinak?....vím, taky se stravování řídí podle věku....ale někdy jsou ty změny tak krkolomné, že se až nechce věřit...ničemu..:o( ...podle mého, to ovoce a jiné... kvasí zrovna tak v "mladém" střevu, jako ve "starém"...
Ohledně toho masa...jíst, nebo nejíst?...učili jsme se...homo sapiens = masožravec ....dneska, po tolika letech konzumace masa ho mám vyřadit z jídelníčku?....co to se mnou udělá?...vím, co se mnou udělalo PŘESTAT KOUŘIT ve 63 letech!....riskovat, či nikoliv?....)) no, tak si tu tak přemýšlím ...
Hlavně, aby mi ta "živá strava" nechodila po talíři!....breberky nééé...))

P.S. .... Učiteli...smajlícííí by nebyli???
Re: ŽIVÁ STRAVA ? Nebo ta druhá? :o) Šťovka 03.02.2013 00:41:44 #26
Zdravím moudrou kytičku Revelacao, myslím si, že toto téma sem určitě patří, jenom je hodně rozsáhlé, závislé na různých návycích, zvycích, zkušenostech, možnostech, atd. Bude zajímavé sledovat názory a zkušenosti, které se stravování týká. Strava hodně ovlivňuje lidské chování, reakce a hlavně zdraví a o tom já jsem osobně za ta léta, co se pohybuji v tomto těle, přesvědčená. Já jsem člověk, který na sobě musí vždycky všechno vyzkoušet a že toho bylo! Různými dietami počínaje, hladovkou trvající asi 23 dní, také makrobiotika tam byla ( ne tak přísná jako u paní Průchové ), ale jedy jako cukr, sůl, tuk vynechávám jak to jenom jde ( kousek 70% čokolády si ale občas dám)...
Ale přiznávám se, že nevím, co si mám představit pod názvem živá strava, doufám, že jde např. o zeleninu, ovoce, obiloviny a stravu neupravovanou atd. Ráda se nechám inspirovat.
Takže dobrou noc a těším se na příspěvky na těchto stránkách.
ŽIVÁ STRAVA ? Nebo ta druhá? :o) Revelacao28 02.02.2013 11:23:28 #20
Mrtvá, nebo živá strava?
50 % na 50 %? 20 na 80? Nebo 10% na 90%?
Rozvineme toto téma?
Nebo zde zůstanu sama?
Patří toto téma do Vázy s léčivou vodou?
Přece ona dává život všem rostlinám - je v nich. V nich je voda, která je tolik blízká naší krvi ...
Učím se dál ...