Dotaz do pleneru


Re: Dotaz do pleneru divizna 05.03.2013 20:48:37 #129
Nechci si pěstovat traumata. V těch se zalíbilo mému muži, jede v tom dál, teď skrz děti. Cítím se být ve své svobodě nejšťastnější. Ovšem svoboda má končí tam, kde začíná svoboda jiných, já vím a respektuji. Jenže někdy, když se povídá, jak myšlenky plynou, kdo rozhodne, kam ty myšlenky, do jaké zásuvky patří? Ve mně je celý svět, myšlenkový svět, ty světy splývají, já v nich splývám. Splývání vnímám jako svůj talent. A tady nejsme slovník od A do Z. Tak to cítím já. A já se teď pro sebe moc potřebuji chovat vůči sobě, jak to cítím. Ve svých pocitech se cítím být doma. Já v podstatě vůbec nic nemám kromě svých pocitů. A ještě to v sobě nemám přeskládané načisto. Dělám to jinak, než radí ta kniha: napřed si to potřebuji poskládat v sobě a pak to všechno kolem sebe vyhodím. Nechci se řídit osvědčenými návody. Můj muž vždycky nejlíp věděl, co mám dělat - on byl ten, kdo rozhodoval. Se mnou dorozhodoval. A tak mě chtěl zničit. Musela jsem se stát stromem, aby mě, rozkvetlou květinu, nemohl rozšlapat. Strom rozšlapat nejde. A přeřezat ho pilou, to už tak jednoduché není. Stromem jsem se stala díky svým pocitům, a tak se jimi chci řídit dál. Jsem také vodnářka .
Re: Dotaz do pleneru rozmarýna 05.03.2013 20:04:27 #128
ale divizničko, to nejde nařídit! a nic se neděje, když to nepůjde hned! Radujte se i z toho mála ( to není málo, dokázala jste moooooc !)
já na tom byla celých 54 let podobně! Chaos, to je to správné slovo...možná - zcela jistě- jsem zdaleka nebyla tak zkoušená jako Vy, ale myslím, že i moje cesty byly tvrdou školou života! Zdaleka jí není konec...kdepak, ještě je hodně co vylepšovat a měnit - transformovat! Chaos pomalu převádím v řád, ale ten neřád má v sobě vééélmi hutné kořeny a ona transformace opravdu vyžaduje i velký podíl docela obyčejné snahy! u mě je to zase o výtvarničení...tam já tančím...ale ten binec okolo mě! no, pak ho zkrátka uklidím..a je to. Tanec je úžasná záležitost, obvzlášť tanec bez pravidel, jak tělo chce a cítí...to je svoboda!panečku! vím....to je zatím pro mě nejvíc přijatelné cvičení. ještě že mě můj muž v mé praštěnosti přijal
Re: Dotaz do pleneru divizna 05.03.2013 19:39:48 #126
No já vím, ale já s tím mám problém. Moje duše byla ve velkém chaosu. Těžko je mi to popisovat, těžko by tomu někdo mohl rozumět, jak jsem nebyla rok schopna uspořádat si papíry běžné životní agendy, jak jsem nad nimi brečela a zase je neroztříděné vracela zpátky. A z hromad, kde jsem tušila, kde co je, vznikaly mi přeskupené jiné hromady, a tak pořád dokola a čím dál víc přeskupené, že jsem už ani nevěděla, kde co mám. A jak jsem nedokázala si sbalit věci na pár dní dovolené, až mi dcera dala všechno oblečení, co jsem měla do kufru s tím, že si to vyberu na místě, jak to budu cítit. A jak jsem si lepila barevné papírky - mnoho barev a i tvarů, abych z toho vnitřního chaosu vytáhla ze všech myšlenek tu podstatnou, kterou se ten který den budu řídit. Jsem jinak velmi systematická. A nyní už i mám zvyky normálně žijících lidí, mám i dost bohatý program během týdně, kde respektuji pravidla. Ale potřebuji pořád hodně volnosti, i obrazně potřebuji tancovat, jen tak se cítím dobře, jen tak se hojím. Moje nervová soustava byla léta úplně likvidovaná. Já to chápu, Rozmarýnko, s tím pořádkem tady, ale já to zavádět nebudu. Možná se nějakému zavedenému pořádku přizpůsobím, ale nechci slibovat. Tak to je za mne.
Re: Dotaz do pleneru rozmarýna 05.03.2013 19:10:14 #122
Milá divizničko , a ostatní kytičky byť neviditelné .-)) pokoušela jsem se vložit smajlíky přes Word, ale jsem trdlo, bylo mi vysvětleno, že tudy do editoru cesta smajlíků nevede...no, dobře, třeba si je časem zasloužíme. Zoufalé je to psaní bez odstavců, všechno splyne ..ale na druhé straně, jsem moc ráda za vázu a myslím, že se cestou určitě vybrousí tak, aby byla nejen k užitku všem, ale i radosti.

Měli bychom začít trochu třídit , abychom se v tom vyznaly. Praktické, potřebné info zasype naše povídání a začíná v tom být pěkný zmatek. teda aspoň pro mě. Moc si vážím všech odkazů a na stránky, kde se něco dovím, ale neméně ráda jsem za muziku, kterou váza svojí energií ještě posílí... vše co je vloženo s láskou pro někoho potěší dvojnásob!

Pokud byste souhlasili, založíme sekci hudby, sekci odkazů...třeba i místnostku dobré nálady...a pak, povídání jen tak...tady ve Váze není nic jen tak...ale abychom tu nebloudili. Navazuji na povídání o pořádku. děláme, li pořádek v sobě(každá začínáme někde jinde a jinak ale jedno to má společné - jak to popisovala pěkně divizna ve zdravém snažení. Lad a pořádek hladí dušičku. I já - vodnář věčně něco hledající, věčně uklízející provozní a výtvarný binec....už asi rok uklízím náš dům a dávám věcem svoje místo...trvalé! Manžel se přidal a začínám nepoznávat jeho dílnu...on zase moji - naši kuchyni, zahrádku...nás oba. začínáme potřebovat pořádek! je to nějaké divné ale moooc příjemné.
Re: Dotaz do pleneru divizna 03.03.2013 10:09:08 #115
Jó jó to je nedělně ranní rozcvička – tedy pěvecko tanečně endorfinová rozcvička – Húúú, až jsem celá zadýchaná . Život jako hra, životem si protančit se svými hřivnami, s těmi, kde mě mají rádi, tam to směřuji. „Nikdo tě nemá rád“ - řval na mě můj manžel. Dlouhé měsíce jsem přemýšlela, proč mě neměl rád, když jsem mu snášela modré z nebe. A proč vysvětloval našim dětem a učil je témuž. Ale teď už to vím, protože jsem pochopila, o čem to jeho modré z nebe vlastně bylo. A když už to teď vím, mohu tančit s lehkostí v srdci. A také proto, že už mám „pár přátel, co nepřestanou hrát“, když se mi někdy ještě zase nechce žít. Ať je můj život zase „jak vítr“, juj . Právě startuji diskotéku mého života. „Pane – tedy kytičky, pojďte si hrát.“
Re: Dotaz do pleneru koblížek 01.03.2013 12:56:31 #114
Aha, tak ne celý odkaz, děkuju za inspiraci...
Re: Dotaz do pleneru koblížek 01.03.2013 12:55:48 #113
Také test, nejde mi to

Re: Dotaz do pleneru divizna 01.03.2013 11:02:55 #110
test

Re: Dotaz do pleneru divizna 01.03.2013 10:40:49 #108
Test ID .gde_4337153_member_218289565#.US_pEDO9N78.facebook

Re: Dotaz do pleneru Jana.Divizna 26.02.2013 02:11:05 #83
To je jenom zkouška, jak funguje ID, abych nekazila diskuzi, když mi to nebude fungovat. A ještě prosím, nějak jinak vyřešit to odpovídání si - nejde to zužovat donekonečna a už teď tedy rolujeme někam k počátečnímu textu. Děkuji.