Zdravé snažení


Re: Zdravé snažení rozmarýna 02.04.2013 13:50:49 #180
Krásný den, kytičky a milá Vázo! . Protože jsem slíbila, že budu Váze sdělovat naše váhové úbytky a pocity, činím tak. Od 25.2.kdy měl manžel 101,9 kg a já 85,1 kg se nám podařilo ku dnešnímu ránu sestoupit na slastných manžel 92 kg a já 80,1kg.
...................................................................................
..............................................................................................
Manžel tedy plných 18 kg za 2,5 měsíce (začal o pár dní dříve než já mi jít příkladem .. ) a já 8,8 kg dolů.
............................................................................................
Je to moc prima stav. Moje vyšetření bylo o odstranění polypů a zjištění , že mám divertikulozu -doufám, že to píši správně. zkrátka - varování , jako obvykle u nemocí - že takhle ne. A tak měníme návyky, a s nimi se mění i jiné návyky a zjišťujeme, že jsme celí nějací jiní...
.......................................................................................................Nejvíc si toho všímá rodina a nejbližší přátelé. Fakt je ten, že Ladikovi začíná být kůže hodně velká a moje maminka se nechala slyšet, ať toho Ladička začnu pořádně krmit, že jinak s takovou nejspíš dostane tuberu! No, my víme své a rozhodně se nemocní necítíme!
................................................................................................
Přes Velikonoce naší domácností proběhla celá blízká i vzdálená rodina a údiv byl velký - nejen vzhledově jsme se jim více líbili obvzlášť manžel - já zatím opouštím svoji obezitu v partiích břicha a v obličeji, nohách, pažích....zkrátka necelých 10 je jistě méně vidět než skoro 20kg! (začínám oblíkat odložené ... )
Větší údiv ale sklízelo naše velikonoční občerstvování. Samozřejmě pro návštěvy napečeno bylo, ale my jedli svoje a to bylo asi nejvíc divné všem, Ladik je známý jako srdečný hostitel, ale také jako velký gurmán a labužník. A my se cpali s návštěvami saláty, semínky a ovocem
..................................................................................................
Máme docela hodně poznatků a zážitků....všechno si zapisujeme a sledujeme. Důležité je vydržet, ale zdá se, že se nám to natolik líbí, vymýšlíme a počítáme nové energetické a chuťové kombinace, že není důvod se vracet zpátky. Co je zvláštní, chutě na maso jsou nějak méně časté. Tomu bych v kombinaci s mým manželem snad ani nebyla ochotna uvěřit!........................................................................................
..................................................................................................
Pěkný den
Re: Zdravé snažení rozmarýna 25.02.2013 20:41:55 #75
to jsme my a našich společných 200 kg

Zdravé snažení rozmarýna 25.02.2013 20:37:31 #74
Dnes je to měsíc, kdy jsme se opravdu poctivě pustili do úplné přestavby našeho stravování. Všechno si píšeme a dokumentujeme, tak že , milá Vázo, udělá, li to někomu radost, nebo třeba posílí jeho zdravé snažení , rádi se podělíme o své pocity, postřehy a nabyté zkušenosti. Taky samozřejmě rádi uvítáme postřehy jiných. Je nám ale jasné, že to co platí na nás, nemusí platit stejně u druhých a naopak. Chtěli bychom jen posílit Tvým kouzlem sebe i ostatní v poctivosti k sobě a vydání se tou nejlepší cestou. Třeba se tu máme potkat..
V den mých narozenin, jsem zjistila, že neobleču z mé plesové garderoby vůbec nic. Za pár dní jsme měli jít plesat.Funěla jsem u skříně , abych se vůbec nasoukala do těch nemožně sražených šat platilo jen vydechnout a nedýchat , ale i tak, kde jsem to nacpala, o kus dál to vylezlo ). Hrůza. Na nové nemám a za tlačenku nepůjdu. Můj novomanžel na tom byl líp, chlapy mají většinou jedny šaty a ty jsme už v přijatelné XXX L velikosti pořídili v září pro naše oddávání se. Já v mých volných letních jít ale nemůžu . Když jsem se na sebe podívala do zrcadla, musela jsem se smát. To jsem že jsem já? Nějak mě ten smích pomalu přecházel…vidina plesu se pomalu rozplývala….
Druhý den absolvoval manžel CT plic, protože už od vánoc bojoval s opakujícími se problémy s plícemi. Je kvůli jejich nedostatečnosti v částečném inv.důchodě a vyšetření mělo završit jeho marodění a snad mělo být i propustkou do práce. Lekař mu ale jeho vidinu uschopnění rychle zahnal…“na operaci jste ještě málo nemocný, ale jestli nezhubnete, bude jen hůř“ , ještě přidal něco vtipného o tom, že na CT byla hlavně vidět vrstva špeku..
No zkrátka večer jsme si oba shrnuli, že když už jsme se v tom světě tak dlouho hledali a nakonec našli, v těch uběhlých 5 ti letech si dokázali, že spolu leccos zmůžeme, že se definitivně popereme i s tímto. Jsme tlustí a ne mocní. Chceme být akorát a mocní všeho!
A tak jsme se do toho pustili. Nechceme , ani to nejde, těch našich celkem 200 kg člověčích, dostat do šoku a do deprese, co že to tomu tělíčku děláme…bereme dobrůtky a máme servírovat něco, co nevydržíme pořád? Ne, takto ne. Manžel je gurmán a oba se krmíme rádi, nejen břicho i oči. Já miluju čiré sklo a pravdu na něm, manžel to zase rád krásně nachystá. Vaříme oba rádi, ale je fakt, že si mě mužíček pěkně rozmazlil ! Vydržíme a tělíčku se to bude líbit !
První předsevzetí bylo , pomalu opouštět staré rituály a vymyslet a začít si užívat nové. Pročítáme spoustu užitečného čtení, čteme si v obchodě, o čem jsou potraviny. Není to až tak nové, leccos víme, chce to doladit a hlavně vydržet. Vysvětlujeme tělíčku, že ho netrápíme, že to bude fajn! A JE!
Výsledek za měsíc : Já začátek 88,8 kg 25.2.2013, dnes 85,1 Kg. Tedy 3,7 Kg ! spokojená !
Manžel k 25.1.2013 111,4kg dnes 101,9kg. Takřka 10 kg , začíná být k nepoznání živej )
Přestali jsme úplně sladit a podstatně omezili porce ( u manžela ) na mě asi platí ten cukr. Co je teda super, nemáme hlad a připadá mi, že jíme skoro pořád.
Musím dodat, a to je asi hodně důležitý kamínek do mozaiky, že se prolíváme očistnými čajíčky našeho dědouška a oba poctivě dýcháme do sifonu. Zadbalon taky máme, ale o tom všem zase příště.